неделя, 25 юни 2017 г.

Републиканско първенство по баскетбол

Баскетболният отбор на Второ основно училище "Петко Рачов Славейков" завърши на 4-то място на републиканското първенство, проведено в град Хасково. Отборът заслужаваше най-малкото 2-ро място в класирането, но контузия на финалите на най-добрия играч Михаил Комбаков, който спечели приза за топреализатор на игрите, попречи да спечелим полуфинала срещу отбора на Силистра.

В група Б от републиканското първенство нашите спортисти спечелиха категорично първото място в групата след четири убедителни победи - 87:64 срещу Ямбол, 82:61 срещу Раковски, 71:45 срещу домакина Хасково и 72:38 срещу София.

В полуфинала срещу момчетата от Силистра Михаил Комбаков получи тежък удар в бедрото още в началото на срещата и това предопредели изхода на двубоя. В мача за 3/4-то място загубихме по драматичен начин в последните секунди от отбора на Ямбол с резултат 79:83.

Нека поздравим тези деца, които се раздадоха на максимума на възможностите си, за да представят училището ни по най-добрия начин.